PYTANIA I ODPOWIEDZI

Znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Komu dedykowany jest kurs AU.14?

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy AU.14 dedykowany jest wszystkim pasjonatom krawiectwa, których nie satysfakcjonuje umiejętność konstrukcji i szycia na poziomie hobbystycznym.

Podczas kursu szczegółowo poznajemy technologię szycia i konstrukcji od podstaw dlatego też kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i na poziomie zaawansowanym.

Jest to jedyny kurs dostępny na rynku zawierający aż 683 godziny edukacji.
Po ukończeniu kursu, mamy możliwość uzyskania prestiżowego tytułu „Krawiec” na dokumencie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Co oznacza KKZ AU.14?

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe w kwalifikacji AU.14 czyli krawiec to nowa odpowiedź na zmiany w kształceniu zawodowym osób dorosłych.
Są to kursy które przygotowują do egzaminu zawodowego i dzięki którym zdobywamy tytuł zawodu Krawiec.
Od 2015 r A.12 zostało zamienione na A.71 a następnie na AU.14 dzięki temu krawiec skupia się na szyciu od podstaw a nie poprawkach krawieckich.

Jest to największy kurs w Polsce, który w trybie zaocznym ma 683 godz. Nie ma żadnego kursu krawieckiego który miałaby większą ilość godzin i bardziej rozbudowany program.

Kiedy rozpoczyna się kurs? Jak długo trwa nauka?

Od września otwieramy dwie grupy weekendowe i jedną przyspieszoną:

-grupa weekendowa przyspieszona – widzimy się co drugi weekend od września do maja w godz 8:30-18:40, a już w czerwcu realizujemy egzamin Państwowy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej u nas w Placówce.

-grupa przyspieszona – kurs wieczorowy dla osób które w 8 miesięcy chcą nabyć umiejętności i uzyskać zawód krawca – widzimy się ok 10 razy w miesiącu od 17:30 do 22:00. Zaczynamy w październiku a kończymy w maju a już w czerwcu realizujemy egzamin Państwowy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej u nas w Placówce

Co zawiera program kursu? Ile jest konstrukcji a ile szycia?

Edukacja w kwalifikacji składa się z trzech semestrów. Pierwsze dwa są realizowane jeden do jednego – konstrukcja i szycie. Szyjemy na maszynach domowych i konstruujemy na papierze (nie używamy do nauki gotowych form).
Po pewnym czasie gdy konstrukcja staje się biegła i jest wykonywana znacznie szybciej, zwiększamy ilość godzin szycia i skupiamy się na wykończeniu. Konstrukcję zastępujemy techniką komputerową CAD/CAM. W trzecim semestrze uczymy nowoczesnej techniki konstrukcji metodą komputerową oraz przechodzimy do odszyć na maszyny przemysłowe sterowane komputerowo.

W programie jako uzupełnienie znajduje się materiałoznawstwo z dodatkiem dzianin.

Na zajęciach pokazujemy wiele konstrukcji nie tylko z książki znajdującej się w podstawie programowej.
Edukację praktyczną realizujemy na zjazdach, natomiast teoretyczną mogą Państwo realizować na platformie e-learning, którą własnoręcznie dla Państwa tworzymy i modyfikujemy w zależności od zmian i trendów w świecie mody i podstaw programowych.

Jak wygląda u nas edukacja kwalifikacji AU.14?

Przede wszystkim skupiamy się na nowej podstawie programowej zgodnie z wytycznymi MEN ale też dokładamy swoją „cegiełkę” w postaci większej ilości godzin konstrukcji oraz szycia.

Pokazujemy najnowsze trendy, akcenty konstrukcyjne i sposoby odszywania, które pozwolą wejść w świat mody nie tylko prawidłową techniką krawiecką ale i z wyczuciem stylu.
Stawiamy na kadrę praktyków, którzy na co dzień wyznaczają trendy oraz realizują zlecenia czołowych polskich projektantów.

Ile osób jest w grupie?

Grupy są zawsze 10 osobowe. Nie ma możliwości dołączenia do kursu w trakcie jego trwania. Zgłaszamy Państwa do OKE (Okręgowa Komisja Egzaminacyjna) do 14 dni od rozpoczęcia kursu i po tym czasie nie ma możliwości dopisania osoby do listy kursantów.

Ile kosztuje edukacja? Co zawarte jest w cenie kursu?

Kurs weekendowy – 7700zł + wpisowe 500zł (możliwość rozłożenia czesnego na raty semestralne bądź miesięczne.

Kurs przyspieszony – 7700 ł + wpisowe 500 zł (możliwość rozłożenia czesnego na raty semestralne bądź miesięczne.

W cenie kursu zawarte są wszystkie niezbędne materiały i dodatki krawieckie. Stanowiska są wyposażone w akcesoria najwyższej jakości. Również zajęcia z CAD/CAM prowadzone są w praktyce na 10 samodzielnych stanowiskach dla każdego uczestnika kursu.

W cenie dodatkowo jest zawarte ubezpieczenie na cały okres edukacji.

Masz inne pytanie? Skontaktuj się z nami

Zgoda na przetwarzanie danych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w niżej wymienionych celach, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (opubl . t.j. Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Mam świadomość, że przekazanie danych osobowych Chic Warsaw sp. z o. o. jest dobrowolne i podlega zapisom ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.). Chic Warsaw sp. z o. o. będzie administrować danymi, tj. przechowywać, przetwarzać oraz gdy zajdzie taka potrzeba przekazywać podmiotom z nią współpracującym, w szczególności w celu realizacji właściwych akcji lub czynności, ciągłej poprawy obsługi klientów oraz informowania o produktach Chic Warsaw sp. z o. o. lub ofertach specjalnych. Chic Warsaw sp. z o. o. deklaruje, że wszelkie informacje będą przechowywane i przetwarzane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz że nie zostaną sprzedane, wynajęte, ani przekazane osobom trzecim. Dane nie będą gromadzone poza EOG. Zgodnie z ustawą z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144, poz.1204 z późn. zm.), wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o produktach lub usługach Chic Warsaw sp. z o. o. i podmiotów świadczących usługi powiązane z produktami Chic Warsaw sp. z o. o. Jestem świadomy/a przysługującego mi prawa dostępu do treści przekazanych danych osobowych oraz ich poprawiania i usunięcia.